+420 733 754 198 recepce@hotelunadrazi.cz

Cyklisté

Tepelsko je ráj cyklistů a v našem hotelu U Nádraží v Teplé naleznete skvělou výchozí základnu pro objevování našeho regionu. 

Chci vědět víc!

Premýšlíte, kam vyrazit na kolo? Zkuste Hotel u nádraží v Teplé!

Hotel je umístěn 100 metrů od vlakové zastávky Teplá  na trase Mariánské Lázně – Karlovy Vary, která je označována jako jedna z nejkrásnějších vlakových tratí světa. Vlak s možností dopravy kol vás může dovézt do kouzelných míst, odkud se po značených cyklistických trasách vrátíte přímo do našeho hotelu, případně naopak.

Pro cyklisty nabízíme 18 pokojů. Kola si můžete bez problémů a zdarma uložit v naší kolárně. 

Rezervujte si svůj pobyt ještě dnes! 

 

Poptávka po ubytování

Kam se vydat?
Zkuste pořádný cyklovýlet do Slavkovského lesa!

Tento cyklovýlet nás zavede do Slavkovského lesa. Začínáme v obci Teplá, odkud vyjedeme směrem na Mariánské Lázně, po přibližně 800 metrech nás čeká první zastávka pro doplnění tekutin a to vývěr kyselky Oriona. <zdroj http://mineralky.wz.cz/oriona.htm>, nyní budeme pokračovat do obcí Mrázov, Ovesné Kladruby a Zádub-Závišín, odkud sjedeme do města Mariánské Lázně. Zde si můžete prohlédnout secesní kolonádu, jednu z nejkrásnějších v Čechách, a poslechnout si zpívající fontánu. Pokud zde budete doplňovat tekutiny, doporučujeme Karolinin pramen. Poté se vydáme do pořádného kopce ve směru Kladská a vyjedeme největší stoupání dnešního dne. Po výšlapu jako první projíždíme obcí Kladská s dřevěnými vilami postavenými ve švýcarském stylu a překrásnou naučnou stezkou rezervací Tajga. Obec byla dříve druhým největším revírem v Českém království a myslivecká tradice se tu udržuje dodnes. V případě vašeho zájmu si můžete dát některou zvěřinovou specialitu v penzionu U Tetřeva. https://video.aktualne.cz/gastromapa-lukase-hejlika/zverinove-hody-uprostred-lesa-hoste-kladske-nedaji-dopustit/r~260b52ce103111e89efbac1f6b220ee8/

Dále budeme pokračovat do obce Prameny. Před obcí Prameny, po levé straně silnice se po válce nacházel vojenský tábor. V Pramenech byly dříve lázně. Hosté využívaly tři zdejší prameny a v okolí byl lázeňský park a koupaliště. Z Pramenů se držíme cyklotrasy, která nás dovede až na Křížky. Před tím přejedeme malý vodní kanál Dlouhá stoka, který patří mezi nejstarší vodní kanály u nás.

Po chvíli už budeme u Tří křížů, kde stojí za to udělat si krátkou procházku k přírodní památce Křížky. Na druhé straně silnice vás hlavně v červnu okouzlí upolínová louka posetá květy. Cyklostezka na rozcestí u Nové Vsi nás zavede až ke středověkému dolu Jeroným. Od něj se vrátíme zpět na rozcestí v Čisté. Před sjezdem do Krásna potkáme odbočku k rozhledně Krásenka, netypické stavbě podobné malé babylonské věži. Rozhlednu jste mohli vidět jako vězení ve filmu Andělská tvář.

Dále doporučujeme si prohlédnout historické muzeum v obci Krásno nebo vyhlídkový kostel v Horním Slavkově. Nakonec vystoupáme na Kozí vrchy a za rozcestím Kozihorská projedeme kolem několika bizarních skal, které podle svého vzhledu dostaly název Moučné pytle. Podle pověsti se jedná o zkamenělý náklad lakomého sedláka. Za hájovnou Bor nás čeká ještě krátké stoupání a pak už sjíždíme do Karlových Varů. Zde je pak zásadní rozhodnutí dnešního dne, zvládnete dojet zpět do obce Teplá nebo využijete pravidelný vlak Karlovy Vary – Teplá, který jezdí každé dvě hodiny?

Více naleznete zde https://cestujnakole.cz/cs/cycling-routes/marianske-lazne-karlovy-vary

Na co čekáte?

Zavolejte nám