+420 733 754 198 recepce@hotelunadrazi.cz

Cyclists

The Teplá area is a paradise for cyclists and you will find out that our hotel is a good starting base for exploring the whole region.

Chci vědět víc!

Let´s try Hotel in Teplá! Paradise for your trip!

The hotel is situated 100 meters from the local train station Teplá on the Mariánské Lázně – Karlovy Vary track, which is also one of the most beautiful rail tracks in the world. You can transport also your bikes on the train and it will help you reach magical places, from which you can get back to our hotel alongside one of the many bike trails or vice versa.

We offer 18 rooms for cyclists. You can keep your bikes for free in our bike shed.

Reserve your room today!.

 

Poptávka po ubytování

Kam se vydat?
Zkuste pořádný cyklovýlet do Slavkovského lesa!

Tento cyklovýlet nás zavede do Slavkovského lesa. Začínáme v obci Teplá, odkud vyjedeme směrem na Mariánské Lázně, po přibližně 800 metrech nás čeká první zastávka pro doplnění tekutin a to vývěr kyselky Oriona. <zdroj http://mineralky.wz.cz/oriona.htm>, nyní budeme pokračovat do obcí Mrázov, Ovesné Kladruby a Zádub-Závišín, odkud sjedeme do města Mariánské Lázně. Zde si můžete prohlédnout secesní kolonádu, jednu z nejkrásnějších v Čechách, a poslechnout si zpívající fontánu. Pokud zde budete doplňovat tekutiny, doporučujeme Karolinin pramen. Poté se vydáme do pořádného kopce ve směru Kladská a vyjedeme největší stoupání dnešního dne. Po výšlapu jako první projíždíme obcí Kladská s dřevěnými vilami postavenými ve švýcarském stylu a překrásnou naučnou stezkou rezervací Tajga. Obec byla dříve druhým největším revírem v Českém království a myslivecká tradice se tu udržuje dodnes. V případě vašeho zájmu si můžete dát některou zvěřinovou specialitu v penzionu U Tetřeva. https://video.aktualne.cz/gastromapa-lukase-hejlika/zverinove-hody-uprostred-lesa-hoste-kladske-nedaji-dopustit/r~260b52ce103111e89efbac1f6b220ee8/

Dále budeme pokračovat do obce Prameny. Před obcí Prameny, po levé straně silnice se po válce nacházel vojenský tábor. V Pramenech byly dříve lázně. Hosté využívaly tři zdejší prameny a v okolí byl lázeňský park a koupaliště. Z Pramenů se držíme cyklotrasy, která nás dovede až na Křížky. Před tím přejedeme malý vodní kanál Dlouhá stoka, který patří mezi nejstarší vodní kanály u nás.

Po chvíli už budeme u Tří křížů, kde stojí za to udělat si krátkou procházku k přírodní památce Křížky. Na druhé straně silnice vás hlavně v červnu okouzlí upolínová louka posetá květy. Cyklostezka na rozcestí u Nové Vsi nás zavede až ke středověkému dolu Jeroným. Od něj se vrátíme zpět na rozcestí v Čisté. Před sjezdem do Krásna potkáme odbočku k rozhledně Krásenka, netypické stavbě podobné malé babylonské věži. Rozhlednu jste mohli vidět jako vězení ve filmu Andělská tvář.

Dále doporučujeme si prohlédnout historické muzeum v obci Krásno nebo vyhlídkový kostel v Horním Slavkově. Nakonec vystoupáme na Kozí vrchy a za rozcestím Kozihorská projedeme kolem několika bizarních skal, které podle svého vzhledu dostaly název Moučné pytle. Podle pověsti se jedná o zkamenělý náklad lakomého sedláka. Za hájovnou Bor nás čeká ještě krátké stoupání a pak už sjíždíme do Karlových Varů. Zde je pak zásadní rozhodnutí dnešního dne, zvládnete dojet zpět do obce Teplá nebo využijete pravidelný vlak Karlovy Vary – Teplá, který jezdí každé dvě hodiny?

Více naleznete zde https://cestujnakole.cz/cs/cycling-routes/marianske-lazne-karlovy-vary

What are you waiting for?

Zavolejte nám