+420 733 754 198 recepce@hotelunadrazi.cz

Historie hotelu

Budovu postavil řád Premonstrátů v roce 1902 pod názvem “Bahnhof”. V roce 1905  byl pak k této stavbě přistavěn společenský sál, který slouží do současnosti jako městský kulturní dům. 

Stavba byla majetkem premonstrátského řádu do roku 1942, kdy byl hotel se sálem oceněn a pod nátlakem říše odprodán. V roce 1945 byly budovy převedeny na stát a provozovány městem až do roku 1960. 

Tehdy se majitelem dnešního hotelu stala Jednota Toužim, zatímco kulturní dům zůstal nadále v majetku města Teplá. Roku 1994 byl hotel odprodán soukromému vlastníkovi. Vzhledem ke špatnému stavebnímu stavu a nutné rekonstrukci, již nebyl nový majitel schopen finančně zvládnout, skončil hotel v konkurzu. 

Na počátku roku 2008 budovu koupila od správce konkurzní podstaty firma PROBITAS spol. s r.o. a  začala s rekonstrukcí. Ke konci měsíce května 2008 byl zprovozněn restaurační provoz s restaurací a jídelnou s celkovou kapacitou 63 míst. Během zimního období pak byla zrekonstruována ubytovací část 8 pokoji a jedním apartmánem.

V roce 2020 byl k hotelu přistavěn penzion s dalšími 8 dvoulůžkovými pokoji a jedním apartmánem. V penziónu je taktéž multifunkční místnost, která je vybavena kuchyňkou, laserovou střelnicí a dataprojektorem. Tuto místnost lze využít  na školení a  separátní akce s kapacitou 40 míst. Celková kapacita penzionu a hotelu je 40 lůžek. Svoji kapacitou slouží jako rodinný hotýlek s individuálním přístupem ke každému klientovi, s možnosti využití restauračního zařízení dle přání zákazníka.

Historické fotografie havarijního stavu ve kterých jsme budovu přebírali. 

A současná situace, kdy je vidět posun směrem k moderní budově hotelu u nádraží. 

Zavolejte nám